Home > poradnik > Najlepsze przepisy na pyszną mrożoną herbatę

Najlepsze przepisy na pyszną mrożoną herbatę

Herbatę najczęściej kojarzymy z chłodnymi jesiennymi oraz zimowymi wieczorami, kiedy to pijemy gorące, aromatyczne napary z dodatkiem owoców czy przypraw. Nie oznacza to jednak, że zimowe miesiące posiadają herbatę na wyłączność. Latem świetną opcją może być na przykład ice tea, uwielbiana przez naprawdę wiele osób. Oczywiście możemy pójść do sklepu i kupić gotową już mrożoną herbatę, lecz jeżeli chcemy stworzyć własny napój, nic nie stoi nam na przeszkodzie. Oto najciekawsze przepisy na domową ice tea, które z pewnością umilą ci letnie dni!

Lemon And Ginger

Nazwa tej herbaty mówi chyba wszystko o tym, co stanowi główną oś smakową tej herbaty. Baza herbaty to jeden woreczek lub dwie łyżeczki herbaty oraz jedna szklanka wody. Oczywiście jeżeli przygotowujemy więcej porcji, musimy dodać więcej herbaty oraz więcej wody, zachowując odpowiednie proporcje. Gdy sam napar jest już gotowy, dodajemy trzy najważniejsze składniki – sok z cytryny, starty koszeń imbiru (najlepiej na początek dodać małą jego ilość, by ewentualnie dodać trochę więcej później i uzyskać odpowiedni smak) oaz łyżkę miodu dla osłodzenia całego napoju. Całą herbatę możemy zaś ozdobić plasterkiem cytryny.

Super Fruit

Bez dwóch zdań jest to przepis dla miłośników owocowego szaleństwa. Obcowanie z owocami możemy zacząć już na etapie parzenia, wybierając na przykład herbatę z owocami leśnymi. Kiedy przygotujemy już nasz wywar (można zrobić trochę mocniejszy niż w przypadku Lemon And Ginger), dodajemy wszelkie owoce leśne. Maliny, borówki, truskawki, jeżyny, jagody – co tylko wpadnie nam do głowy! Końcowy efekt jest naprawdę zniewalający. Taka owocowa ochłoda to skarb w upalne dni.

Mao Feng

Na sam koniec delikatne wydanie, które również świetnie sprawdzi się, gdy żar leje się z nieba. Herbatę zaparzymy tylko przez trzy minuty i, co ważne, w temperaturze około 80 stopni. Następnie do naparu dodajemy brzoskwinię i morelę w ulubionej przez nas formie. Ozdobić możemy plasterkami z tych owoców lub suszonymi morelami. W ten sposób otrzymujemy lekką, lecz jakże orzeźwiającą ice tea!