Home > ciekawostki > Idealne herbaty na lato

Idealne herbaty na lato

Herbata jest uwielbiana na całym świecie. Nic dziwnego – mnogość jej gatunków oraz sposobów na jej przygotowanie sprawia, że możemy się rozkoszować jej smakiem przez cały rok. Jesiennymi i zimowymi wieczorami jest w stanie nas świetnie rozgrzać, zaś latem chłodzona herbata jest w stanie przynieść nam ulgę od upałów. Dzisiaj skupimy się właśnie na herbatach, które perfekcyjnie sprawdzą się latem.

Dlaczego picie herbaty latem pomaga?

Istnieje kilka ważnych powodów, dzięki którym picie herbaty latem może być dla nas naprawdę pomocne i może być świetną bronią w nierównej batalii z upałem. Przede wszystkim herbata jest w stanie naprawdę dobrze nas nawodnić, czego nie można powiedzieć na przykład o słodkich napojach czy nawet kawie. Dodatkowo niektóre gatunki mogą dodać nam energii, o ogólnym orzeźwieniu nie mówiąc. Powodów, by pić herbatę latem, jest więc naprawdę wiele. Jak jednak wybrać najlepsze z nich? Oto kilka przykładów.

Które herbaty będą najlepsze na lato?

Warto pochylić się nad tym, które gatunki herbaty będą najlepsze na ciepłe letnie dni. Oczywiście można pójść klasyczną drogą i wybrać herbatę czarną, która jest najbardziej neutralna, ale nikt oczywiście nie zabroni nam eksperymentowania z innymi odmianami!

Wiele osób uważa, że perfekcyjnym wyborem do stworzenia chłodnej, orzeźwiającej ice tea będzie herbata zielona. Nawet podana na ciepło posiada ona właściwości ochładzające nasz organizm, które oczywiście będą spotęgowane, gdy podamy napar wraz z lodem. Dodatkowo herbata ta kapitalnie łączy się z cytrusami czy na przykład z miętą. Dzięki temu stworzenie domowej mrożonej herbaty przyjdzie nam z łatwością i będziemy w stanie stworzyć genialny napój, który pomoże w walce z upałem.

Wiele osób mówi również otwarcie o tym, że świetny do ochłody jest rooibos. Herbata ta nie zawiera kofeiny, co potęguje właściwości nawadniające. Dodatkowo nie zaburza ona trawienia, więc bez problemu możemy pić ją do posiłku. Jest również źródłem wielu składników mineralnych, co jest kolejnym powodem, dla którego zdecydowanie warto po niego sięgnąć.