Home > poradnik > Domowe Ice Tea – zrób to sam!

Domowe Ice Tea – zrób to sam!

Latem szukamy każdej możliwej opcji na walkę z upałem, a jednym z najskuteczniejszych – i najpyszniejszych – sposobów niewątpliwie jest mrożona herbata. Choć oczywiście możemy ją zdobyć udając się do sklepu, nic nie stoi na przeszkodzie, by samemu przygotować sobie taki napar w domu. Bez wątpienia będzie to nie tylko tańsza, ale i zdrowsza alternatywa dla ice tea ze sklepu. Jak więc przygotować domową ice tea idealną na gorące dni?

Jaka herbata będzie najlepsza do Ice Tea?

Pierwszą ważną decyzją podczas przygotowywania domowej mrożonej herbaty niewątpliwie wybór gatunku herbaty, który będzie stanowić bazę dla naszego napoju. Tak naprawdę bardziej lub mniej sprawdzi się dosłownie każda herbata, lecz możemy wyróżnić pewne gatunki, które nadadzą się do tego wręcz perfekcyjnie!

Oczywiście bez problemu możemy zdecydować się na klasyczną herbatę czarną, także i taką z domieszkami owoców. Jest ona dość neutralna smakowo, dzięki czemu z pewnością przypadnie każdej osobie do gustu. Dodatkowo jest ona łatwa do zaparzania, co skróci czas przygotowywania napoju. Wiele osób widzi jednak o wiele lepszą opcję w herbacie zielonej. Bardzo dobrze łączy się ona z cytrusami, a w dodatku ma ona potwierdzone działanie orzeźwiające na nasz organizm, przez co to właśnie ją stosuje się do ice tea wyjątkowo często. Możemy również znaleźć wiele fanów dodawania do ice tea rooibosu czy herbaty czerwonej. Możliwości mamy tak naprawdę nieograniczone!

Przygotowanie własnej mrożonej herbaty

Jeżeli mamy już przygotowaną naszą herbatę, możemy przejść do tworzenia naszej ice tea. Na początku bierzemy dwie torebki herbaty i patrzymy ją w wodzie przez 3-4 minuty. Następnie studzimy napar i wlewamy ją do finalnego naczynia. Następnie dodajemy do niej litr zimnej wody, uzupełniając lodem. Następnie pora na nasze dodatki. Jakie? To już zależy tylko i wyłącznie od nas! Jeżeli chcemy cytrusowego orzeźwienia, możemy wlać sok z cytryny, limonki czy pomarańczy. Świetnie sprawdzą się również na przykład owoce leśne lub takie rośliny, jak mięta.